Interesują Cię sprawy bezpieczeństwa danych w IT? Niezależnie od tego, czy jesteś juniorem, czy seniorem, programistą, czy managerem IT, ten webinar jest dla Ciebie!

Webinar – Bezpieczeństwo w IT

Interesują Cię sprawy bezpieczeństwa danych w IT? Niezależnie od tego, czy jesteś juniorem, czy seniorem, programistą, czy managerem IT, ten webinar jest dla Ciebie!

Prowadzą: Michał Gilewicz i Wojciech Ciemski

Webinar odbył się 24 listopada. Czego można było się z niego dowiedzieć?

Prelekcja nr 1

Zostałeś powołany do cyberwojska! Czyli rodzaje zagrożeń oraz sposoby ochrony przed cyberprzestępcami (prowadzi Michał Gilewicz):

Rodzaje cyberataków (aspekt techniczny, czyli co robi haker) oraz najpopularniejsze metody pishingu. Omówimy, jak je rozpoznać, jak się przed nimi bronić, a także jak im zapobiegać zawczasu. Ważnym aspektem wystąpienia będzie także omówienie ról i zadań w zespole IT dot. bezpieczeństwa.

Prelekcja nr 2

ISOrożec 27001 i inne „baśniowe stwory” – jak je oswoić w dziale IT? (prowadzi Wojciech Ciemski):

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO 27001 to najpopularniejszy i najczęściej chyba stosowany standard służący do zapewnienia bezpieczeństwa danych ale i nie jedyny. Jak natomiast odnaleźć się w gąszczu standardów kiedy jesteś adminem lub specjalistą ds. IT? Jaka jest esencja i sens? Na czym się skupić? Gdzie szukać pomocy?

Webinar - Bezpieczeństwo w sieci - 53 minuty.

O prowadzących:

Wojtek Ciemski:

Entuzjasta bezpieczeństwa systemów oraz szeroko pojętego blue teamu. Autor bloga SecurityBezTabu.pl. Posiada bogate doświadczenie jako administrator utrzymania systemów, głównie Linux. Audytor wew. SZBI wg ISO27001. Wieloletni praktyk. Członek ISSA Polska.

Michał Gilewicz:

W branży od 2013 r. Wśród marek dla których wcześniej pracował znajdują się tacy giganci jak IBM, czy Bosch. W ProData Consult od prawie 3 lat, gdzie doradza jednemu z klientów z branży finansowej.